Петнаесетте величенствени на црвениот тепих

23 јуни 2013

Одри Хепберн во Живанши, Оскари 1954

 

Стилистот и моден блогер Анабел Толман и модното списание Elle решија да ги здружат силите и своите енциклопедиски знаења за да ги идентификуваат петнаесетте најдобри фустани на црвениот тепих на сите времиња. Работата и одликите не се лесни, еве кои според нивниот избор се најдобри:

 

Анџелина Џоли во Версаче, Златен Глобус 2012

Објавено:
23 јуни 2013
Категорија: 
Фото галерија