Портрети на славните во фотографска техника од 1860-та година

4 февруари 2014

Ен Хатавеј Ен Хатавеј

 

Не е прв пат фотографката Викторија Вил пријатно да не изненади со нешто ново во поглед на нејзината работа. Овој пат во склоп со претстојниот Санденс филмски фестивал кој се случува веќе четврта година по ред, фотографката реши да ни понуди една сосема нова визија во поглед на изработката на фотографии, враќајќи не 150 години назад во времето во далечната 1860 година, кога фотографиите се сликани на филмска лента. Еве како би изгледале актуелните славни холивудски ѕвезди ако ги вратиме во времето наназад:

 

Дејвид Крос Дејвид Крос

 

Елизабет Бенкс Елизабет Бенкс

 

Ник Кејв Ник Кејв

 

Мајкл Хол Мајкл Хол

 

Ел Фенинг Ел Фенинг

 

Ана Кендрик Ана Кендрик

 

Марк Рафало Марк Рафало

 

Кристен Стујарт Кристен Стујарт

 

Вилијам Мејси Вилијам Мејси

 

Бил Хадер Бил Хадер

 

Дајан Кругер Дајан Кругер

 

Филип Сејмур Хофман Филип Сејмур Хофман

 

Емануел Шрики Емануел Шрики

 

Џеси Ајзенберг Џеси Ајзенберг

 

Мајкл Пит Мајкл Пит

 

Меги Џилихал Меги Џилихал

 

Ленс Редик Ленс Редик

 

Вилијам Дефо и Рејчел Мекадамс Вилијам Дефо и Рејчел Мекадамс

 

Сем Шепард Сем Шепард

 

Џејсон Момоа Џејсон Момоа

 

Елајџа Вуд Елајџа Вуд

 

Астрид Бергес Фрисби Астрид Бергес Фрисби

 

Мајкл Шенон Мајкл Шенон

 

Џек Мекбрајер Џек Мекбрајер

 

Селена Гомез Селена Гомез

 

Били Крудап Били Крудап

 

Глен Глоусе Глен Глоусе

 

Флеа Флеа

 

Курт Расел Курт Расел

 

Џејсон Шварцман Џејсон Шварцман

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Објавено:
4 февруари 2014
Категорија: 
Фото галерија