Прекрасните Кејт Мос и Кетрин Денев во совршен едиторијал за Vanity Fair

20 јануари 2014

Магазинот Vanity Fair ги изненади своите читатели со гламурозен едиторијал во кој заблескаа двете легендарни русокоси Кејт Мос и Кетрин Денев и уште еднаш покажаа дека годините немаат врска со убавината.

Имено, за да докажат дека годините не се пресудни за женската убавина, Vanity Fair направи совршен спој на британската манекенка Кејт Мос и легендарната француска актерка Кетрин Денев и создаде феноменални фотографии направени од Патрик Демаркелиер.

Кејт неодамна наполни 40 години, а Кетрин 70, но на сминањето во романтичниот Париз и двете дами покажаа како треба да изгледа задоволната и негувана жена.

Објавено:
20 јануари 2014
Категорија: 
Фото галерија