Шоуто зад сцената е исто толку драматично колку и на писта

24 јануари 2014

Неделата на висока мода во Париз без сомнеж е еден од најпрестижните годишни настани во модната индустрија. Главното шоу се случува на писта, но приказната започнува и завршува зад сцена, а тука се случува исто толку голема драма колку и пред јавноста.

Еве како сите кои беа дел од организацијата на Жан Пол Готје, Шанел, Валентино, Армани, Улијана Сеергенко и другите куториери кои оваа година ја составија комплетната слика на париската недела на висока мода за пролет-лето 2014, се соочуваа со неизбежните предизвици  зад сцената.

 

Објавено:
24 јануари 2014
Категорија: 
Фото галерија