Уметност во облекувањето во мартовскиот број на бразилски Vogue

3 март 2014

Прекрасниот бразилски модел Александра Амброзио е ѕвездата во колоритната приказна: „Уметност во облекувањето“. Фотосесијата ја сликаше перуанскиот фотограф Мариано Виванко, а стајлинзите кои ги одбра Јасмина Стереа,  дел од најновата пролетна колекција на модната куќа Прада. Со перика на пикси фризура, ангелот на Викторија Сикрет ќе се најде на насловната страна на мартовкиот број на бразилското издание на магазинот Vogue и ќе се обиде да ви го обои секојдневието, а со тоа да го најави и најубавото годишно време, пролетта.

Al

Објавено:
3 март 2014
Категорија: 
Фото галерија