Кон почетокот на месецов во Њујорк се одржа машката модна недела, а покрај на пистите, одлични стајлинзи можевме да видиме и низ улиците на Големото јаболко.

Модните ревии на Мајкл Корс, Тим Копенс, Александре Плоков и многу други, привлекоа публика каква што може да се појави само во Њујорк.

Низ улиците видовме неверојатно уникатни комбинации, многу млади момци и девојки кои воопшто не се плашат да го изразат сето она што го носат во себе, но и многу парчиња што допрва ќе станат тренд.

Ние издвоивме некои од најуникатните улични стајлинзи колку да ве потсетиме секогаш да бидете свои и воопшто да не се двоумите дали некому ќе му се допадне вашата комбинација!

 

Објавено:
29 јули 2015
Категорија: 
Фото галерија
Прочитано:
793 пати