Забавната страна на FWSK: Фацијални експресии на познатите што ќе ве насмеат (втор дел)

19 април 2014

Откако во првиот дел од „Забавната страна на Модниот викенд Скопје“ ви претставивме некои од нашите најпознати јавни личности во едни сосема поинакви изданија, сега празнично, е вистинско време да го погледнете и остатокот.

Тројца од нашите денешни „соговорници“ сретнавме на ревијата на модната куќа Елена Лука, а една од нив на модниот перформанс на Елена Спасовска. Сите четворица сосема различни по сензибилитет, но истовремено и толку креативни и уникатни.

Тие беа доволно добри со нас да споделат некои од нивните најинтимни фацијални експресии на прашања кои што ние им ги поставивме.

Во продолжение погледнете ги овие четворица вистински уметници со кои уште еднаш сакаме да ја покажеме и забавната страна на Модниот викенд Скопје.

Сара Мејс, Дарко Лешоски, Драгана Левенска – Кала и Катерина Попева од дуото Hard to explain дефинитивно ќе ви го разубават денот.

Уживајте!

Сара Мејс

Дарко Лешоски

Драгана Левенска - Кала

Катерина Попева - Hard to explain

 

Објавено:
19 април 2014
Категорија: 
Фото галерија