Бојата што буди чувство на топлина и среќа доминира и во овосезонските модни комбинации на познатите трендсетерки. Ја среќаваме во палета од флуоресцентно жолта преку лимон-жолта до нијанса на сенф и е фантастична за комбинирање. А според изгледите на познатите блогерни и модни уреднички направени по светслите улици, одлично си одговара со црна боја и со разни принтови, точки и пруги.

 

 

 

Објавено:
30 мај 2013
Категорија: 
Фото галерија