Беверли Хилс 90210: Стил по кој и денеска копнееме!

20 април 2016

90 – тите се дефинитивно годините кои сите посакуваме да се вратат поради бројните „кул“ работи што се случуваа тогаш. Покрај одличната музика, безгрижните денови, уникатните брендови и што уште не, ги обожававме и ТВ програмите. Меѓу омилените беше и култната серија Беверли Хилс во чии ликови сите бевме заљубени. Покрај во нив, бевме заљубени и постојано го копиравме стилот на девојките чии парчиња денеска се враќаат на голема врата. Како и тогаш, и денеска сакаме да носиме фармерки со висок струк, волуменозни маички и кошули, бели патики, комбинезони, машки костими и што уште не. Секој еден лик од култната серија заслужено е прогласен за вистинска модна икона, а ние денеска се потсетуваме на некои од нивните најдобри комбинации преку кои ќе забележите дека голем дел од парчињата и денеска се огромен хит!

#Комбинезоните се враќаат на голема врата!

Уште во 90 – тите, Кели обожаваше да носи комбинезони кои и прилегаа неодоливо. Денеска, овие парчиња повторно се омилени на девојките, но никогаш немојте да заборавите кој ги носеше прв!

#Фустаните со принт се must have!

Дона беше девојката која на светот му ги претстави памучните лесни фустани со уникатен принт што и денеска ги обожаваме и ја развеселуваат секоја наша комбинација.

#Кусите маички омилени кај трендсетерките!

Тифани Амбер Тисен беше една од најубавите девојки во серијата која дефинитивно се издвојуваше со своите комбинации. Комбинацијата од куса маичка + краток џинс е стајлинг по кој девојките и денеска полудуваат.

#Машки стајлинзи

Костимите се нешто што дефинитивно го обожаваме оваа сезона, а доколку на волуменозната кошула и додадете и шик вратоврска, тогаш имате полн погодок како Бренда и Кели.

#Тексас комбинезони

Дона беше девојката која нѐ натера сите веднаш да набавиме тексас комбинезони назад во 90 – тите, а и оваа сезона тие се нешто во што мора да инвестирате.

#Street style стајлинг

Веќе знаете дека речиси секојдневно фотографите имаат полни раце работа кога станува збор за уличната мода низ метрополите, а Бренда во секоја епизода ни држеше лекција за добра и шик street style комбинација!

#Парчиња со реси

Парчињата со реси се нешто што знаеме дека го обожавате неколку сезони наназад, а вистински хит уште од 90 – тите беше ова парче што Кели знаеше да го носи на најдобар можен начин.

#Транспарентни парчиња

Единствената Бренда умееше да направи дури и транспарентните парчиња да изгледаат тотално шик. И благодариме за тоа, бидејќи и денеска ги обожаваме во соодветни прилики и навистина нѝ се потребни.

#Тесни ланчиња за на врат

Овие ланчиња се единствениот моден додаток што ќе ви биде потребен оваа сезона! Децении откако девојките од Беверли Хилс нѝ ги покажаа, тие повторно се вистински хит и омилени меѓу девојките.

#Палта во земјени нијанси

Доколку имате палто во некоја од прекрасните земјени нијанси, уште па ако истото е широко, тогаш сте ја направиле вистинската инвестиција која што впрочем и Бренда ја направи во 90 – тите.

#Блузи со голи раменици

Веруваме дека самиот наслов ви кажа сѐ. Блузите со голи раменици се нет=што во што ќе го поминеме целото лето.

Објавено:
20 април 2016
Категорија: 
Модна икона
Прочитано:
7.707 пати