Јована Јоксимовиќ - модна инспирација за високите девојки

9 април 2019

Српската водителка Јована Јоксимовиќ неодамна се најде на критика на јавноста. Имено, во утринската емисија која ја води со колегата Срѓан, се појави во фустан во протокалово-беж комбинација. Горниот дел е од тантела со висок околувратник, додека долниот е плисирано здолниште. 

Сепак, изгледа модниот избор не беше баш најсреќен, бидејќи поттикна лавина лоши коментари.

фото извор: youtube.com

На крајот се огласи и водителката која изјави: „Ако најголемиот проблем во државата е тоа како сум јас облечена, тогаш тоа ме радува, а истовремено и ме забавува“.

И покрај овој, за многумина, моден гаф, водителката важи за една од најубаво дотерани жени. Поради висината од 180 см, тенкото тело и широката насмевка, таа била и модел. Сепак, тоа го правела повремено и од хоби, но ќе открие дека сепак нејзината најголема љубов е новинарството.

Како тинејџерка тренира ракомет. Три пати по ред била прогласувана за најдобра спортистка на Белград и Србија, па освен на гените и на спортот може да му се заблагодари на совршената линија, ретко се појавува во широки парчиња. Исклучок беше трудничкиот стил.

фото извор: фото извор: www.facebook.com/pg/Jovana-Joksimovic

фото извор: stat.hellomagazin.rs

Со оглед на долгите нозе, Јована најчесто се појавува во фустани и здолништа над колена. Во една пригода ќе изјави дека посебно сака да носи џинс и комбинации што подразбираат шорц или панталони.

Речиси секогаш може да се види во комбинации кои на убав начин го истакнуваат нејзиното тело. 

фото извор: blic.rs

Исто така, светките се често нејзин избор за свечени пригоди.

Кога е косата во прашање, останува доследна на црвените нијанси. Најчести промени прави во однос на шишките. 

Во продолжение следат неколку комбинации од водителката, за кои сме сигурно дека ќе бидат инспирација за високите девојки.

 фото извор: glossy.espreso.rs

фото извор: glossy.espreso.rs

фото извор: glossy.espreso.rs

фото извор: www.facebook.com/pg/Jovana-Joksimovic

фото извор: www.facebook.com/pg/Jovana-Joksimovic

фото извор: www.facebook.com/pg/Jovana-Joksimovic

фото извор: www.facebook.com/pg/Jovana-Joksimovic

фото извор: telegraf.rs

фото извор: blic.rs

фото извор:lepaisrecna.rs

фото извор: telegraf.rs

фото извор: hellomagazin.rs

фото извор: hellomagazin.rs

фото извор: hellomagazin.rs

фото извор: blic.rs

фото извор: estrada.ba

фото извор: rajko ristić

фото извор: blic.rs

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jutro sa Jovanom i Srdjanom (@jutrosajovanomisrdjanom) onMar 21, 2019 at 3:04am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jutro sa Jovanom i Srdjanom (@jutrosajovanomisrdjanom) onFeb 27, 2019 at 2:09am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jutro sa Jovanom i Srdjanom (@jutrosajovanomisrdjanom) onNov 12, 2018 at 2:57am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jutro sa Jovanom i Srdjanom (@jutrosajovanomisrdjanom) onSep 23, 2018 at 11:09pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jutro sa Jovanom i Srdjanom (@jutrosajovanomisrdjanom) onSep 14, 2018 at 1:01am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic) onFeb 14, 2017 at 7:30am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic) onOct 17, 2016 at 10:13am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic) onApr 3, 2019 at 9:42am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic) onApr 8, 2019 at 8:01am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic) onMay 30, 2018 at 1:57am PDT

Објавено:
9 април 2019
Категорија: 
Модна икона
Прочитано:
2.785 пати