Коко – Шестгодишната модна икона за која пишува и „Вог“

26 јули 2017

Coco_pinkprincess гласи Инстаграмот на шестгодишната Коко од Јапонија, која ја следат преку 125.000 луѓе, меѓу кои и бројни модни инсајдери.

Таа освојува со своите урбани комбинации, од кои можат да учат и повозрасните. За нејзиниот стил и профил пишуваше американскиот „Вог“ уште минатата година.

„Комбинациите што ги носи се модно совршенство. Не изгледа стереотипно и има бутновнички пристап кон облеката“, се вели во текстот.

Како пренесува нејзината мајка Мисато, Коко уште од тригодишна возраст покажувала интерес за шопинг и модата.

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onJul 23, 2017 at 7:09am PDT

 

„Таа ги  одбираше работите што ќе ги носи“, потенцира мајка ѝ. Сепак, веруваме дека и Мисато има големо влијание врз комбинациите, а секако и стилот што ќе го изгради и како повозрасна.

Инаку, родителите на Коко поседуваат винтиџ продавница за облека и предмети во Токио, па оттаму и не изненадува љубовта кон модата.

И ако лани кога „Вог“ ја откри имаше 12.000 следбеници, денес таа бројка е повеќекратко поголема, а со оглед дека веста за ова девојченце стана вирална, бројката ќе е уште поголема.

Интересно ќе биде да се следи нејзиниот понатамошен развој и на стилот и на заинтересираноста во модната индустрија. Нема да се изненадиме доколку наскоро ја видиме и во некоја од кампањите на познатите брендови.

А дотогаш погледнете дел од нејзините Инстаграм објави и уверете се за што зборуваме:

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onJul 15, 2017 at 6:06am PDT

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onJun 18, 2017 at 7:19am PDT

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onJun 5, 2017 at 7:32am PDT

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onJun 9, 2017 at 8:43am PDT

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onJun 12, 2017 at 5:28am PDT

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onJun 1, 2017 at 7:43am PDT

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onMay 24, 2017 at 7:13am PDT

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onMay 5, 2017 at 6:53am PDT

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onNov 29, 2016 at 4:11am PST

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onNov 5, 2016 at 7:05am PDT

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onSep 10, 2016 at 6:22am PDT

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onAug 2, 2016 at 8:26am PDT

 

 

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onJan 28, 2016 at 11:55pm PST

 

Објавено:
26 јули 2017
Категорија: 
Модна икона
Прочитано:
720 пати