Модна икона: Изабел Ипер - Парижанката со совршен стил на 68 години

19 март 2021

Кој би рекол дека 68 години може да изгледаат вака?! Актерката Изабел Ипер има импресивна кариера зад себе, со повеќе од 120 филмови од нејзиното дебитирање во 70-те години. Филмовите Elle, Greta, Things to come, Mama Weed. Покрај актерската игра и харизмата со која плени, Изабел Ипер е француска модна икона во вистинската смисла на зборот.

Витката става и' дозволува да ги носи комбинациите како права парижанка. Комбинациите ѝ се секогаш едноставни, во однос на боите, елегантни во однос на кројот. Ги сака црните фустани, костимите, блејсерот како парче облека, марамите, очилата. 

И порај тоа што некои жени ги избегнуваат фармерките по одредена возраст, Изабел ги носи фантастично и на 68. 

Објавено:
19 март 2021
Категорија: 
Модна икона
Прочитано:
1.725 пати