Ова е најдобро облечената Хрватка за која знае дури и „Вог“

29 август 2019

Пред година дена „Вог“ во рамки на нивните објави за улична мода за време на модните недели, објави и фотографија од една од најпознатите Хрватки.

Се работи за Ѓурѓа Тедески. Таа е судијка во пензија и мајка на вториот најбогат човек во Хрватска (според Форбс) - Емил Тедески, сопственик на „Атлантик Груп“.

извор: pinterest.com/people&styles.com

Лични податоци за оваа дама тешко ќе најдете на Интернет, дури и за професионалните малку се знае. Познато е само дека е во осмата деценија во животот, а ја опишуваат и како одличен познавач на модата, кој вистински ѝ се посветува токму во пензионерските денови. 

Неретко ги следи големите модни недели (Париз, Њујорк, Лондон, Милано) во првите редови, па токму затоа и не изненадува тоа што и „Вог“ ја забележал.

фотографијата што се најде во Вог и во други странски медиуми/извор:elcomercio.pe

Нејзиниот стил е впечатлив и храбар.

Шапките се неизоставен дел од стајлинзите во кои има и елементи од класика и елементи од авангарда. 

Црвената нијанса на коса и должината која со години наназад е речиси иста - до раменици, е нешто по што исто така е препознатлива. Некои ќе речат дека многу потсетува на Јосипа Лисац, со која приватно и често се дружи.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Josipa Lisac (@josipa_lisac) onJul 4, 2017 at 5:41am PDT

 

 

извор: pinterest.com;

Во Хрватска важи за една од највпечатливите и најубаво облечените жени на кои годините апсолутно ништо не им можат. 

А фотографиите во продолжение само ќе го потврдат тоа. 

извор: pinterest.com/people&styles.com

извор: pinterest.com/people&styles.com

извор: pinterest.com/people&styles.com

извор: pinterest.com/streetstyleseconds.com  

pinterest.com/diva.vecernji.hr

pinterest.com/elle.hr

pinterest.com/sylezagreb.com;

pinterest.com/CharlesDrago

@style.seconds/Goran Cizmesija

@style.seconds/Goran Cizmesija

@style.seconds/Goran Cizmesija

@style.seconds/Goran Cizmesija

@style.seconds/Goran Cizmesija

 

фото извор: vecernji.hr

 

 фото извор: cover.style

фото извор:tportal.hr 

 

фото извор: itgirl.hr

фото извор:tportal.hr

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared byStyle Zagreb(@stylezagreb) onApr 17, 2019 at 12:34pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Style Zagreb (@stylezagreb) onJan 31, 2018 at 1:05pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared byStyle Zagreb(@stylezagreb) onJan 7, 2018 at 12:50pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Style Zagreb(@stylezagreb) onDec 13, 2017 at 10:20am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BURO. Hrvatska (@buro247hr) onMay 18, 2018 at 3:00am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Style Zagreb (@stylezagreb) onOct 30, 2017 at 3:13pm PDT

 

 

 

Објавено:
29 август 2019
Категорија: 
Модна икона
Прочитано:
26.443 пати