Среќен роденден Адел! Стилот на пејачката откако ослабе

5 мај 2021

Можеби поседува еден од најубавите гласови во историјата, но Адел е еден од оние ликови на естрадата кој не се сфаќа себеси сериозно. И токму затоа е толку забавна, интересна, весела и несекојдневна.

Кога се појави на 18 годишна возраст, го занеме светот со својот глас, па никому не му пречеше што нема тело како Џеј Ло, Бијонсе или Ријана.

Минатата година, за својот 32 роденден на ретко користениот Инстаграм профил, прикачи фотографија од себеси во мал краток црн фустан и беше непрепознатлива. 

Адел изгуби цели 44 килограми!

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele)

Ако пред големата трансформација со тежината, знаевме да ја видиме претежно во црни комбинации, денес пејачката ги обожува боите, принтовите, здолништата, но и покрај фантастичната фигура, не се разголува непотребно. Напротив, останува доследна на својот стил.

  

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele (@heroadele)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Adele Fanclub (@adeles.fanclub)

Објавено:
5 мај 2021
Категорија: 
Модна икона
Прочитано:
2.847 пати