10 летни стајлинзи од есенцијалното дејствие на белите фармерки

11 август 2014

Ова лето невистина не изненади со многу дождови, а автоматски кога врне ги избегнуваме белите комбинации. Затоа искористете ги топлите сончеви денови за стајлинзи сочинети од бели фармерки или панталони. Ако преферирате класика слободно комбинирајте ги со лежерна кошула во широк крој. Со белите фармерки одлично изгледаат тропските мотиви , додека целосно белиот изглед од глава до пети е веќе проверена џек-пот модна добивка.

Белата боја лесно се надополнува речиси со сите останати, затоа не треба многу да се двоумите, бидејќи и онака летните парчиња се во впечатливи бои кои одлично и контрираат на белата. За детална инспирација Ви предлагаме десет стајлинзи од светските трендсетерки кои практикуваат да носат од такви во цигара крој, искинати и „бојфренд“ модели.

 

Објавено:
11 август 2014
Категорија: 
Направи сам