16 неверојатни трикови за чистење на бањата

7 октомври 2016

Доколку повеќе не можете да ја издржите миризбата на бројните средства за чистење во бањата во кои толку инвестирате, ние денеска имаме совршени замени кои ќе ги обожавате.

Ако мислевте дека кечапот можете да го користите единствено во кујната, тогаш во видеото подолу ќе видите уште една негова фантастична функција.

Престанете да користите различни миризливи средства против влагата и миризбата во бањата и единствено искористете го талогот од кафето за да ги отстраните истите.

Со пастата за заби можете да направите многу повеќе работи одошто мислевте, со сосема обичната сода од кујната вистински чуда, а со шампонот ќе го исчистите огледалото како никогаш досега.

За овие и уште многу други совршено едноставни трикови за кристално чистење на бањата, дознавате во продолжение од видеото.

 

Објавено:
7 октомври 2016
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
4.534 пати