30 пролетни комбинации со бела кошула

11 мај 2020

Ја имаме и ја обожуваме сите. Ја комбинираме во нашиот стил, независно каков е... Затоа што белата кошула е универзално и безвременско парче класика.

Оддамна нејзината функција не е сведена само на деловен избор, туку напротив, добива безброј шанси во уличната мода, во вечерниот, па дури и во спортскиот изглед.

Сè во зависност како ја комбинираме.

А како да ја комбинирате претстојната сезона, имаме 30 одлични идеи што ќе ви помогнат на вашата „стара" бела кошула да ѝ дадете нов лик.

Фото: Пинтерест

 

Објавено:
11 мај 2020
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
2.331 пати
Тагови: 
бела кошула