5 модни формули што ќе ви се допаднат

20 август 2013

комбинации

Следете ги овие инструкции за да се облечете за претстојната сезона, убаво и во склад со вашите можности. Еве дел од комбинациите.

Мал фустан-голем ѓердан

Облечете убав, едноставен, еднобоен фустан. Нека биде некој што ќе им ласка на вашите облини, а фустанот украсете го со масивен, голем ѓердан.

1

Тесен џемпер-широко здолниште

Оваа комбинација од 1950-тите ќе направи да изгледате послабо. Пожелно е џемперот да биде со некаква шара или принт. Во оваа комбинација не само што ќе бидете во тренд, туку и ќе бидете вистинска дама.

long-skirt-and-wool-sweater

Комотна маица + тесни панталони + чевли со високи потпетици

Облечете комотен горен дел- маица, интересен корсет, „машки“ панталони со кариран дезен, кој нема да биде во силни бои и чевли со високи потпетици.

3

Комотен џемпер+свиленкасти панталони + секси чевли со високи потпетици

Уште една хит есенска комбинација. Одберете меки, удобни парчиња облека, кои ќе направат да зрачите и да се чувствувате сигурно.

4

Сако во светла боја+маица со V израз + фармерки

Пробајте ја оваа комбинација. Светлото сако со ракави малку набрани и маица со V  израз изгледаат совршено на џинс, особено потемен. Ова е една од есенските комбинации за попладневно или вечерно излегување.

5

Објавено:
20 август 2013
Категорија: 
Направи сам