Едноставен трик како да си направите повеќе место во плакарот

30 април 2020

Сигурни сме дека секој од вас се соочил со проблемот „многу облека - малку место“. Овој период е актуелно преуредувањето на плакарите, односно смената на зимската со пролетна/летна облека.

На платформата „ТикТок“, наидовме на видео кое може да биде од помош.

За да си направите повеќе место во плакарот потребно е да ги сочувате таканаречените „прстени“ од лименки  (од сок или пиво) и да имате доволно закачалки.

На секоја закачалка наредете еден таков „прстен“ и ќе добиете можност да ги наредите закачалките верижно една на друга.

Погледнете:

@hollyvlogsofficial

Wardrobe Storage Hack... ##lifehacks ##lifehack ##hack ##soda ##diy ##organisehacks ##organised ##stayhome ##fashion ##mylifehacks ##lifehacks

♬ original sound - hollyvlogsofficial

 

Објавено:
30 април 2020
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
1.032 пати