Инспиративно: како да го комбинирате најмоќниот тренд сезонава

23 март 2015

Ултимативен тренд  за оваа сезона што во своите последни летни колекции на специфичен начин го интерпретираа најголем дел од светските дизајнери, е нагласена половина со ремен.

Најмоќниот моден детаљ годинава се трансформираше во неколку различни варијанти, меѓутоа највпечатливи се оние инспирирани од источната култура.

Широк ремен ја нагласува женската половина во комбинација со уште еден доминантен тренд, егзотичното јапонско кимоно.  Најавтентична верзија во своите колекции имаа JW Andreson и Мезон Марџела. Од друга страна пак, Марни го модифицираше црниот-карате појас, додека Сен Лоран пак понуди своја диско верзија во стилот на 70-те.

Со фотографиите во продолжение ве инспирираме и ви даваме идеја плус, како овој моден тренд да го вклопите во вашиот стил.

Andrew Gn Andrew Gn

Bottega Veneta Bottega Veneta

Bottega Veneta Bottega Veneta

Burberry Burberry

Isabel Marant Isabel Marant

Burberry Burberry

Maison Margiela Maison Margiela

JW Anderson JW Anderson

Marni Marni

Isabel Marant Isabel Marant

Missoni Missoni

Missoni Missoni

Haider Ackermann Haider Ackermann

Saint Laurent Saint Laurent

Sportmax Sportmax

Sportmax Sportmax

Објавено:
23 март 2015
Категорија: 
Направи сам