Направете ги најпопуларните стегачи дома

30 октомври 2020

Стегачи од разни ткаенини се ретро тренд кој се врати на модната сцена во голем стил. Сигурни сме дека во младоста сте носеле такви во разни бои и дезени.

Буквално ништо не е сменето ниту сега. Воедно, ако сте малку вешти со рацете, стегачите можете да ги направите и во домашни услови.

Потребно ви е парче материјал, ластик, игла и конец.

Ние најдовме две видеа што ќе ви помогнат да ги изработите, па забавувајте се, а можете да ни пратите и некои од изработките за инспирација.

 

 

Објавено:
30 октомври 2020
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
1.198 пати