maxresdefault

Ако сакате малку поинаков маникир за вашите нокти, тогаш обидете се со шеќерниот.

Сè што ви е потребно е безбоен лак, лак во вашата омилена боја, или можеби повеќе омилени бои и шеќер.

Ноктите првин намачкајте ги со слој безбоен лак. Потоа врз него нанесете го лакот во саканата боја. Потоа, врз ноктите истурете шеќер, кој ќе се залепи. Но, за да не ви се распадне, врз шеќерот ставете уште еден слој безбоен лак.

Во продолжение погледнете го и видеото за тоа како да го направите овој пролетен маникир:

&t=104

Објавено:
10 март 2015
Категорија: 
Направи сам