Направете си блескав прстен

4 септември 2013

enhanced-buzz-26647-1348594297-14

Ако сте вистински вљубеник во модата, односно аксесоарите, тогаш од накит никогаш доста.

За да си направите светкави прстени потребни ви се светки, конструкција на прстен ( или доколку немате таква, тогаш употребете стар прстен и додадете рецкаво капаче од шише).

Во еден сад измешајте пола лажица светки (боја по избор), со 1/4 лажица лесен лепак.

Потоа на конструкцијата на прстенот со чепкалка за уши, ставете дел од смесата и распоредете ја рамномерно.

Оставете лепакот да се исуши.

По потреба додадете светки.

enhanced-buzz-26490-1348594442-15

enhanced-buzz-20616-1348594527-10

enhanced-buzz-29643-1348594585-0

Објавено:
4 септември 2013
Категорија: 
Направи сам