Направи сам: Елегантни велигденски јајца без бојадисување

16 април 2020

Доколку се уште се размислувате како да ги украсите велигденските јајца годинава, а притоа не сте обожавател на бои и валкани раце, имаме еден супер лесен, а впечатлив начин.

Потребни ви се само сатенска лента, лепак и фломастер/или лак за нокти (пожелно во иста нијанса со сатенската лента).

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Katarina (@__madnessofcreativity) onMar 27, 2020 at 7:26am PDT

Првин со сатенската лента направете мали машнички. Прицврстете ги машничките на врвот од јајцето со силикон или лепак, а потоа со фломастер или лак за нокти направете очи и уста.

Лесно, брзо, а ефектно.

Обидете се :)

Објавено:
16 април 2020
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
4.029 пати