Направи сам: Фантастични новогодишни декорации за колачи

10 ноември 2020

Ако сте од оние што ја сакаат празничната еуфорија, веруваме дека никогаш не ви е премногу рано за неа. Излозите и во нашите продавници веќе почнаа да изобилуваат со празничен декор, а ние пак, најдовме видеа за совршени декорации за колачи.

Можете да ги разгледате примерите и да се одлучите или да испробате некое и пред да се пофалите пред најблиските.

За повеќето рецепти ви се потребни стопено чоколадо, украсни трошки за декорација, путер, кокос и малку креативност. Некои од предлозите се толку едноставни што може да ги направат дури и неискусните во кујна.

 

 

Второто видео пак е за оние малку повештите, што сакаат поголеми предизвици.

Да внесеме малку убаво расположение во секојдневието:

 

Објавено:
10 ноември 2020
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
14.408 пати