Нашминкајте се како Кара Делевињ

24 октомври 2013

Причината за снимањето на туторијалот е тоа што голем број фанови ја прашувале како да се нашминкаат како манекенките. Во продолжение погледнете го видеото, а најважно од се е да знаете дека ако сакате да изгледате како Кара Делевињ, треба да ги истакнете веѓите.

Објавено:
24 октомври 2013
Категорија: 
Направи сам