Од канцеларија на Моден викенд

18 февруари 2015

Периодов во глобалниот моден календар сите термини се резервирани за модните недели низ светските метрополи. По тој повод, инспирирани и од динамичното животно темпо на деловните жени кои сакат да бидат во тек со сите актуелни модни случувања, тимот на модниот магазин Marie Claire направи неколку инспиративни стилски комбинации.

Се работи за стајлинзи во кои се пресретнуваат деловниот изглед и авангардниот шик, така што на жените од бизнис светот им предлагаат како со еден потег да бидат соодветно облечени и во канцеларија, а истовремено да се носат со предизвикот на модните недели.

 

Бела кошула и молив-здолниште, се секогаш сигурна варијанта Бела кошула и молив-здолниште, се секогаш сигурна варијанта

Рокерски шик, со црн топ, здолниште со реси и мини ранец Рокерски шик, со црн топ, здолниште со реси и мини ранец

За дамски изглед одберете флорално здолниште во А линија и комбинирајте го со црна ролка За дамски изглед одберете флорално здолниште во А линија и комбинирајте го со црна ролка

Елек-фустанот е особено ИН овој период период Елек-фустанот е особено ИН овој период период

Горед и долен дел во пруги, тотално кул Горен и долен дел во пруги, тотално кул

Лежерно и удобно, а истовремено урбано. Маичка со принт комбинирана со панталони Лежерно и удобно, а истовремено урбано. Маичка со принт комбинирана со панталони

 

Објавено:
18 февруари 2015
Категорија: 
Направи сам