Доколку барате начин како да си го олесните секојдневието оваа пролет, од аспект на тоа секојдневно да бидете облечени шик, а при тоа да не губите многу време на размислување кој е совршениот спој на бои, принтови, материјали, парчиња и аксесоари, ние ви предлагаме неколку основни стилски формули.

Во суштина, нашиот избор го базираме на впечатливи кроеви, акцентот го ставаме на деталите, а особено значаен е изборот на материјали и бои и како се тие меѓусебе комбинирани.

Во продолжение ви посочуваме неколку непогрешни парчиња или комбинации за оваа пролет, што секогаш ќе ви бидат сигурен избор во моменти кога се двоиумите.

Фустан во пастелни тонови


Неконвенционално одело


Акцент на грбот


Мини фустан со принт


Комбинезон со впечатлив детаљ


Слип фустан што може да го комбинирате со обична маичка


Здолниште со карнери


Иста боја од глава до пети

Објавено:
10 март 2017
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
1.731 пати