Тик Ток хит - Трансформација на грдите UGG чизми

15 јануари 2021

Познатите UGG чизми и покрај тоа што пред години беа прогласени за најгрдо модно парче, сепак се' уште се меѓу најпопуларните.

Но, за нивната популарност во последно време придонесоа и повеќе Тик Ток видеа, кои покажуваат како може да ги трансформирате.

Жените ширум светот полудеа по „“трикот“ со кој овие чизми се претвораат во совршени домашни влечки.

@abbyj420

The uggs are 7 years old so yes they’re going to be jacked up ##uggs ##diy ##shoes

original sound - Clean queen

 

@lyndsii_

a better video of the results, make sure to cut along the lines already there

Stuck In The Middle - Tai Verdes

Ако имате стари чизми со ваков дизајн, не мора да ги фрлате, туку земете ножици, бидејќи тоа е се' што ви е потребно за да им го смените изгледот.

Исечете ги чизмите по шавовите со саканата висина и отстранете го вишокот. Но, можете да ги оставите и малку повисоко, да не одите баш до рабовите. Потоа можете да го засечете задниот дел кај петата, а потоа страничните делови ги преклопува, така што внатрешниот крзнен дел е сега надворешен и видлив.

Погледнете како тоа изгледа:

@leah.jacksonnn

cut your old ugg’s. this is a sign ##foryou ##HorrorTok ##DoItBold ##hellofall ##uggslippers ##uggs

Papi Chulo - Octavian & Skepta

 

Објавено:
15 јануари 2021
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
715 пати