Три правила што ги применува во својот стил Анџелина Џоли

16 август 2018

Ако во периодот на адолесценција и во своите 20-ти години, холивудската актерка Анџелина Џоли важеше за бунтовничка што како темперамент се отсликуваше и во нејзиниот стил, сега оваа дама е вистински симбол за префинетост и сведена елеганција.

Затоа таа е пример од кој може да учиме кога е во прашање минималистичката естетика.

Ако детално го анализирате нејзиниот стил, ќе забележите неколку основи карактеристики, кои со текот на годините станаа обележје на нејзиниот имиџ. Се разбира покрај црната боја, која е можеби и прва асоцијација за нејзиниот стил, издвоивме три правила што актерката често ги применува во стилизирањето.

Елегантни чевли


Неутрлни нијанси


Акцент на деталите: очила за сонце и масивни чанти

Објавено:
16 август 2018
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
1.444 пати