Велигденски кошнички што ќе посакате да ги направите

8 април 2023

Кога станува збор за велигденски декор, не треба да ги заборавиме и кошничките, кои покрај декоративна имаат и практична функција.

Една полна кошничка велигденски јајца заедно со останатите детали што ќе одберете да ги ставите, може да биде прекрасен подарок кога одите кај блиските за празниците.

Ако прелистувате на интернет ќе наидете на голем број креативни идеи коишто можат да ви послужат како инспирација.

Неколку слатки декоративни кошнички ви подготвивме и ние.

Фото: Pinterest

Објавено:
8 април 2023
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
2.781 пати