(Видео) Како од обични чорапи да направите стапалки

21 февруари 2020

Кога доаѓаат потопли денови, носиме модели на чевли кои се поотворени, како мокасините, еспадрили, балетанки...

Иако порано тоа не било случај, сега се дизајнирани чорапи за секој тип обувки.

Онлајн продавницата „Асос“, објави на својот Инстаграм профил како да се снајдете во моментот кога немате стапалки кои би се носеле на споменатите модели обувки, а ви се потребни.

Со превртување на чорапата, ќе го решите проблемот за миг.

Погледнете го видеото, кое можеби ќе ве спаси во одредена ситуација:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ASOS (@asos) onJul 8, 2019 at 5:29am PDT

 

Објавено:
21 февруари 2020
Категорија: 
Направи сам
Прочитано:
1.008 пати