BeautyAnica: Мејкап артистка од Велес која невозможните трансформации ги прави возможни

3 март 2020

Мистер Бин, Моника Белучи, Ед Ширан, Џони Деп, Џек Николсон, Донатела Версаче и уште многу други светски познати ѕвезди, но и ликови од домашната и политичка сцена, ќе ги најдете на Инстаграм профилот и Јутјуб каналот BeautyAnica.

Всушност, сите познати ликови што ги набројавме погоре се мејкап трансформации на вонсериски талентирана мејкап артистика од Велес која стои зад овие профили.

Професоналната визажистка, чија стручност е и филмската шминка, редовно на социјалните мрежи објавува фантастично изведени уметнички дела на лице, па и самата во описот на нејзиниот профил на Инстаграм ќе каже дека своето лице го користи како платно со цел да ја изрази својата креативност.

Нам и тоа како ни го привлече вниманието, а веруваме дека го заслужува и вашето.

Погледнете дел од нејзините трансформации.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Professional Make Up Artist (@beautyanica) onFeb 10, 2020 at 1:26pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Professional Make Up Artist (@beautyanica) onDec 26, 2019 at 11:00am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Professional Make Up Artist (@beautyanica) onMay 28, 2018 at 11:51am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Professional Make Up Artist (@beautyanica) onDec 21, 2017 at 1:32pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Professional Make Up Artist (@beautyanica) onNov 30, 2017 at 1:01pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Professional Make Up Artist (@beautyanica) onSep 4, 2017 at 11:39am PDT

Објавено:
3 март 2020
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
6.192 пати