Беше прогласена за најубавото девојче во светот... Како изгледа и што прави денес Тилан Блондо?

14 јуни 2023

Во 2006 беше прогласена за најубавото девојче во светот од страна на медиумите и популарните магазини.

Со нејзините продорно сини очи и долгата руса коса, таа уште на четири години беше забележана од модните агенции.

Уште пред да започне со училиште чекореше на модна писта за дизајнерот Жан Пол Готје, а на само шест години се најде на насловната на Vogue Enfants.

Французинката Тилан е ќерка на екс-фудбалерот Патрик Блондо и актерката/водителка Вероника Лубри.

Сепак животот не беше толку розов за Тилан, нејзиното семејство наиде на остри критики по една рекламна кампања, каде моделот на само 10 години позираше како возрасна жена во потпетици.

Сите негативни коментари најмногу се одразија на Тилан доведувајќи ја до депресија. Наместо да ужива во детството таа брзаше на кастинзи и носеше шминка.

За среќа сето ова е назад, најубавото девојче сега е прекрасна 22 годишна девојка која има одлична кариера како модел, а во 2018 создаде и сопствен моден бренд наречен Heaven May.

Тилан има работено за Dolce & Gabbana и како бренд амбасадор за L'Oreal Paris.

Од она што деновиве може да се види на нејзиниот Инстаграм профил, таа е среќна и ужива во летото на грчкиот остров Миконос.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Thylane (thylaneblondeau)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Thylane (thylaneblondeau)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Thylane (thylaneblondeau)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Thylane (thylaneblondeau)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Thylane (thylaneblondeau)

Фото: Instagram, Pinterest

Објавено:
14 јуни 2023
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
737 пати