Двојничката на Одри Хепберн на Инстаграм: Обожува музика од 60-те и се облекува ретро

24 јануари 2023

Некои луѓе го градат својот онлајн идентитет околу својата физичка сличност со некоја светска ѕвезда и така бидуваат мега популарни на социјалните мрежи.

Младата инфлуенсерка Бети која стои зад инстаграм профилот @bttywt, фантастично потсеќа на Одри Хепберн.

Тоа е и најчестиот коментар или комплимент, што следбениците ѝ го оставаат под фотографиите.

Покрај тоа што физички неодоливо наликува на големата филмска и модна икона, оваа млада девојка живее ретро животен стил. Слуша музика од 60-те, а и се облекува согласно истата декада, па психоделичните и флорални принтови се честа глетка во нејзиниот стил.

И се разбира најголема нејзина инспирација е Одри Хепберн.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bat (@bttywt)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bat (@bttywt)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bat (@bttywt)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bat (@bttywt)

Објавено:
24 јануари 2023
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
921 пати