Фармацевтка од Македонија ви открива корисни трикови за нега и убавина на нејзиниот профил на Инстаграм

18 февруари 2020

Под називот @magnolia.glamour ќе наидете на интересен, а истовремено и доста популарен профил на Инстаграм на кој секојдневно ќе прочитате корисни совети за нега и убавина.

Зад прoфилот стои фармацевтка по потекло од Македонија која живее во Франција и која своето професионално знаење го користи за да сподели значајни совети во областа на козметиката, личната хигиена, негата на кожата, лицето, косата...

Сите сме се соочиле или се соочуваме со помали или покрупни предизвици и проблеми кога е во прашање изгледот, па затоа „триковите" што ќе ни го олеснат решението се секогаш добредојдени. Па оттука и се поголемата популарност на профилот.

Што треба/ не треба да правите кај многу сува кожа, што треба/ не треба да правите кај кожа со акни, како и колку треба да нанесувате од продуктите на лицето, предлози за нега на бебешка кожа – се само дел од темите опфатени низ содржините.

Интересен и забавен е и концептот како се пренесени содржините, па во целина времето потрошено на овој Инстаграм профил ќе ви биде од корист.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Beauty blog by MAGNOLIA (@magnolia.glamour) onOct 6, 2019 at 1:40pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Beauty blog by MAGNOLIA (@magnolia.glamour) onFeb 15, 2020 at 6:43am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Beauty blog by MAGNOLIA (@magnolia.glamour) onFeb 17, 2020 at 1:23pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Beauty blog by MAGNOLIA (@magnolia.glamour) onFeb 11, 2020 at 4:09am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Beauty blog by MAGNOLIA (@magnolia.glamour) onJan 16, 2020 at 4:41pm PST

Објавено:
18 февруари 2020
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
6.579 пати