Германска блогерка што ќе ја обожаваат сите трудници

18 октомври 2017

Лена Терлутер е името на оваа  блогерка, која има блог и Инстаграм профил во кој ќе се пронајдат многу трудници, а воедно ќе пронајдат и модна инспирација.

Инаку, оваа 34-годишна Германка е мајка на две деца,а со третото е бремена веќе 7.5 месеци.

Освен што е блогерка, таа работи и како стилист, модел, пишува книги, а исто така е сопственик и на неколку бутици во Келн.

На германската модна сцена е добро позната, но успеа да се прошири и на светски рамки, остварувајќи соработка со големи имиња како  „Л’Ореал“, „Шанел“, „Порше“, „Картие“.

Блогерството ја разви нејзината креативност, па зад себе веќе има неколку колекции зад кои токму таа се појавува во улога на дизајнер.

Остварила соработка и со неколку фирми за внатрешен дизајн.

Нејзината сестраност и креативност е препознаена и од модните медиуми, па како стилист и креативец била дел од тимот на „Харперс Базар“, „Гала“, „Ел“ и многу други.

Истаграм профилот го следат речиси 320.000 луѓе, а во продолжение погледнете дел од нејзините комбинации (со акцент на трудничките), кои сигурни сме ќе ви се допаднат и ќе ве инспирираат.

 

 

 

This #cashmere #knitsweater is back in stock @ #boutiquebelgique

A post shared by Lena Terlutter (@lenaterlutter) onAug 23, 2017 at 4:25am PDT

 

 

Shop the last sizes from this look ( skirt & sweater ) @ #boutiquebelgique or online@boutique-belgique.de

A post shared by Lena Terlutter (@lenaterlutter) onAug 24, 2017 at 4:43am PDT

 

 

 

 

Crazy about the new fall #boho dresses available @ my store #boutiquebelgique #newseason #hippiedress #bohostyle

A post shared by Lena Terlutter (@lenaterlutter) onSep 20, 2017 at 4:22am PDT

 

 

 

New dresses & hats @ #boutiquebelgique

A post shared by Lena Terlutter (@lenaterlutter) onSep 27, 2017 at 6:25am PDT

 

 

 

Sunday’s with my 2.5 Babies #mummyanddaughters #stylethebump #33weeks #mygirls

A post shared by Lena Terlutter (@lenaterlutter) onOct 15, 2017 at 2:29am PDT

 

 

Објавено:
18 октомври 2017
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
3.332 пати