Инста инспирација: парижанката Луиз Фолен е новата „ИТ“ девојка

2 мај 2018

Вог ја нарече новата Џејн Биркин, дел е од елитната модна агенција Форд, а на Инстаграм има околу 167 илијади следбеници. Нејзиното име е Луиз Фолен, а моднит свет ја препозна како новата влијателна „ИТ" девојка.

Доколку го анализирате нејзиниот стил, првиот впечаток е дека таа и не посветува големо внимание на комбинирањето парчиња, а токму ноншалантниот пристап во дефинирањето на имиџот е момент што ја издвојува и ја прави посебна.

Уште еден визуелен, карактерен печат на нејзиниот стил е фризурата со шишки, поради кои веројатно и ја поистоветуваат со Џејн Биркин.

Очигледно е дека е фан на спортската и лежерна облека, па често во нејзиниот стил ќе забележите џинс, патики, маички на прерамки или широки кошули и панталони.

Фото извор: Инстаграм

Објавено:
2 мај 2018
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
500 пати