„Јас сум баба. Преживеав рак. Преживеав војна. Го загубив синот“ – најпознатата српска модна блогерка одбра среќа и покрај сите околности

24 јули 2023

Жаклина Беридо Писано има 54 години иако изгледа барем дупло помладо. Има повеќе од половина милион следбеници на Инстаграм, важи за најпопуларната српска модна блогерка која патем е и баба на две внуки и иако нејзиниот живот на Инстаграм делува бајковито, во реалниот живот се соочила со искуства кои се далеку од бајка.

„Јас сум баба. Преживеав војна. Преживеав рак. Пред шест години си го изгубив животот, мојот најсакан син Стефан загина во сообраќајна несреќа. Посакував да умрам заедно со него. Меѓутоа, лесно е да се предадете, но потребна е огромна храброст да се продолжи со животот. Потребна е храброст повторно да изберете среќа. Јас сега го живеам својот сон. Драги мои, само сакав да ви кажам дека никогаш не е доцна. И дека најубавите можни нешта може да ви се случат кога најмалку ги очекувате, само не се откажувајте. Не се фокусирајте на она што ви е одземено. Најдете нешто големо што вам ви е дадено и прифатете го како благослов. Сакајте го животот", ќе напише во една од своите објави на Инстаграм кои ќе станат вирално пренесена порака.

Покрај синот Стефан кој имал само 23 години кога загинал во сообраќајна несреќа, Жаклина има и 34-годишна ќерка од која има и две внуки кои понекогаш позираат заедно со неа за Инстаграм, но со скриени лица.

На тие фотографии ќе помислите дека тие ѝ се ќерки, а не внуки и сосема оправдано бидејќи Жаклина изгледа нереално помладо во однос на нејзината возраст.

Родена е во Белград, иако поголем дел од својот живот живее во Италија.

Ја има освоено и титулата Најдобра модна блогерка на светот, во склоп на гала настанот како дел од програмата на канскиот филмски фестивал.

Во брак е со Италијанец кој не се експонира јавно, а фокусот на нејзиниот Инстаграм профил го става на модата, убавите нешта во животот и охрабрувачките и инспиративни пораки.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zaklina Pisano (@realfashionist)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zaklina Pisano (@realfashionist)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zaklina Pisano (@realfashionist)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zaklina Pisano (@realfashionist)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zaklina Pisano (@realfashionist)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zaklina Pisano (@realfashionist)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zaklina Pisano (@realfashionist)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zaklina Pisano (@realfashionist)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zaklina Pisano (@realfashionist)

Објавено:
24 јули 2023
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
9.676 пати