Коко - девојчето во кое и „Вог“ гледа предводник на новата генерација инфлуенсери

30 март 2020

Coco_pinkprincess e Инстаграмот на сега веќе деветгодишната Коко од Јапонија, која ја следат преку 670.000 луѓе, меѓу кои и бројни модни инсајдери.

Таа освојува со своите урбани комбинации, од кои можат да учат и повозрасните. За нејзиниот стил и профил пишуваше американскиот „Вог“ уште пред неколку години, вест која и ние ја пренесовме на нашиот медиум.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onMar 7, 2020 at 6:13am PST

 Тогаш ја следеа преку 100.000 луѓе, а за три години таа бројка се зголеми шесткратно и продолжува да расте.

„Комбинациите што ги носи се модно совршенство. Не изгледа стереотипно и има бутновнички пристап кон облеката“, се вели во текстот.

Како пренесува нејзината мајка Мисато, Коко уште од тригодишна возраст покажувала интерес за шопинг и модата. Во нејзините комбинации има спој на актуелни трендови и јапонска традиција, а доколку сте следеле фотографии на улична мода од Токио, тогаш јасно ви е колку ова мало девојче не се разликува од возрасните според умешноста на комбинирање облека.

„Таа ги одбираше работите што ќе ги носи", потенцира мајка ѝ. Сепак, веруваме дека и Мисато има големо влијание врз комбинациите, а секако и стилот што ќе го изгради и како повозрасна.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onJan 18, 2020 at 7:12am PST

 Инаку, родителите на Коко поседуваат винтиџ продавница за облека и предмети во Токио, па оттаму и не изненадува љубовта кон модата.

Модните инсајдери велат дека во ова симпатично девојче гледаат предводник на новата генерација модни „инфлуенсери“, па не би изненадило ако за неколку години ја видиме како седи во првите редови на светските модни недели.

А во продолжение погледнете зошто Коко толку им го привлекува вниманието:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onJan 7, 2020 at 7:08am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onNov 19, 2019 at 7:34am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onNov 2, 2019 at 8:04am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onSep 28, 2019 at 7:23am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onJun 1, 2019 at 9:10am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onMay 10, 2019 at 8:53am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onMar 30, 2019 at 8:23am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onSep 24, 2018 at 8:06am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by COCO (@coco_pinkprincess) onJan 12, 2018 at 6:20am PST

 

 

 

 

 

 

 

Објавено:
30 март 2020
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
368 пати