Лала Нолето - бразилска блогерка кај која ќе најдете инспирација за секоја пригода

12 јуни 2018

Без разлика на тоа колку облека имаме, понекогаш остануваме без инспирација што би можеле да облечеме. Токму затоа, денеска ви презентираме една бразилска блогерка, Лала Нолето, на чиј Инстаграм профил ќе можете да се инспирирате за секоја пригода.

Таа е една од највлијателните личности на социјални мрежи во Бразил, има преку милион следбеници. Модните фотографии и комбинации ги објавува исклучиво на Инстаграм, додека на блогот на кој работи, вклучува спонзорирани објави и комбинации од други блогерки.

Пред две години стапи во брак, а за свадбата известуваа и тамошните медиуми, особено бидејќи на истата присуствуваа останатите познати личности од светот на модата и блогерството. 

Има и свој „јутјуб“ канал, на кој сега не е толку активна, но преку кој дава совети за убавина или споделува доживувања од своите патувања.

Во продолжение ќе ви презентираме дел од нејзините модни комбинации кои веруваме ќе ви дадат идеја како да се облечете, без разлика дали преферирате деловен стил, лежерен или елегантен:

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onJun 11, 2018 at 4:08pm PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onJun 11, 2018 at 1:09pm PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onJun 11, 2018 at 11:08am PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onJun 11, 2018 at 9:38am PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onJun 10, 2018 at 9:11am PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onJun 7, 2018 at 10:29am PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onJun 3, 2018 at 8:11am PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onMay 30, 2018 at 7:41am PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onMay 24, 2018 at 4:01pm PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onMay 21, 2018 at 8:30am PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onMay 10, 2018 at 3:55am PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onMay 9, 2018 at 4:49pm PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onApr 17, 2018 at 1:27pm PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onApr 15, 2018 at 2:25pm PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onApr 13, 2018 at 5:11pm PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onMar 27, 2018 at 5:51am PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onMar 24, 2018 at 3:24pm PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onMar 25, 2018 at 1:51pm PDT

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onMar 7, 2018 at 5:58pm PST

 

 

A post shared by Lalá Noleto (@lalanoleto) onMar 1, 2018 at 6:00pm PST

 

Објавено:
12 јуни 2018
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
1.523 пати