Леони Ханa: Блогерката која во Кан ги засени и големите ѕвезди

23 јули 2021

Леони Хан е една од најпознатите германски блогерки. Живее во Лондон, работи и како стилист, модел и консултант за социјални медиуми, а е и основач на ohhcouture.com.

Во 2014 година дава отказ од една корпорација и го започнува својот моден блог, на кој му се посветува комплетно.

На тој пат ѝ помага Александар Галиевски, советувајќи ја и правејќи одлични фотографии, а заедно ќе развијат успешен бизнис

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

Патувајќи по светот, Леони создаваше објави кои ги мамеа нејзините следбеници на социјалните мрежи да ја следат уште повеќе. Популарноста растеше, а со тоа и соработките. Таа беше дел од глобалните кампањи на „Пандора“, „Томи Хилфигер“, чекореше по пистата за Ребека Минкоф за време на модната недела во Њујорк. 

Нејзиното портфолио го сочинуваат и соработки со „Диор“, „Живанши“, „Клое“, „Тори Бурч“, а H&M и „Картие“ се некои од брендовите кои ја имаат најмено за консултант.

Ваквото инфилтрирање во модниот свет ѝ донесе одлична позиција, дотолку добра да присуствува и на Канскиот филмски фестивал.

Последното издание заврши минатата недела, но за изгледот на Леони се' уште се зборува.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

Појавувајќи се во раскошни креации од Висока мода, фантастичните видеа на Инстаграм, таа беше една од дамите кои можеа да се наречат овогодинешни модни ѕвезди на Кан.

Впрочем, погледнете ги фотографиите во продолжение, веруваме ќе се согласите со нас:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

 

Објавено:
23 јули 2021
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
7.046 пати