После успехот на Spider-Man: Homecoming, младата актерка Лора Хариер го направи својот исчекор во Холивуд.

фото извор: celebmafia.com

Со самото тоа под лупа беа ставени нејзините актерски способности. Прво позабележително актеско искуство го има во американската сапуница „One Life to Live“ од 2013 година. Потоа ја гледавме во „The Last Five Years“ (2014) и „4th Man Out“, но нејзината кариера допрва ќе оди во нагорна линија по последниот проект.

фото извор: hollywoodreporter.com

Сепак, модните магазини и инсајдери обрнаа внимание на нејзиниот стил, кој што е речиси беспрекорен. Во тоа ѝ помага и нејзината стилистка Даниеле Нахмани, која претходно работеше како стилист во „Вог“.

Инаку, Лаура се занимава и со моделинг. Таа беше дел од кампањите на „Garnier“, „Urban Outfitters“, „American Eagle“, „L’Oreal“, а исто така се најде и на страниците на престижните магазини како „Вог“, „Космополитен“, „Ел“, „Гламур“.

фото извор: auralotti.com

Во 2016 година, таа е дел и од „The Realest Real“, краток филм за брендот „Кензо“, во режија на Кери Браунштајн. Меѓу последните ангажмани се кампањите на „Калвин Клајн“ и „Луј Витон“, а амбасадор е и на брендот за луксузен накит „Булгари“.

Витката става е само поен плус за оваа девојка, на која ѝ прилега сè. Благодарение на комбинациите од нејзиниот стилист, сите се сведоци дека Лора изгледа одлично во парчињата од сите дизајнери, од „Прабал Гурунг“ до „Шанел“.

фото извор: Popsugar.com

фото извор: Popsugar.com

Во продолжение ќе погледнете дел од нејзините инстаграм објави, кои ќе ви потврдат за вистинитоста на ова што го зборуваме. 

 

 

A post shared by LAURA HARRIER (@lauraharrier) onMar 16, 2014 at 6:36pm PDT

 

 

A post shared by LAURA HARRIER (@lauraharrier) onJan 28, 2015 at 11:03am PST

 

 

A post shared by LAURA HARRIER (@lauraharrier) onMar 28, 2015 at 8:17am PDT

 

 

 

 

A post shared by LAURA HARRIER (@lauraharrier) onSep 29, 2016 at 2:52pm PDT

 

 

A post shared by LAURA HARRIER (@lauraharrier) onOct 15, 2016 at 2:26pm PDT

 

 

A post shared by LAURA HARRIER (@lauraharrier) onDec 17, 2016 at 9:39am PST

 

 

A post shared by LAURA HARRIER (@lauraharrier) onJan 18, 2017 at 8:26am PST

 

 

 

A post shared by LAURA HARRIER (@lauraharrier) onFeb 18, 2017 at 10:09am PST

 

Објавено:
25 јули 2017
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
787 пати
Тагови: 
портфолио