Ова е најмодерниот дедо на Инстаграм

27 април 2021

Гатнер Крабенхофт е името на 75-годишниот маж со потекло од Словенија, кој може да се рече дека е новата сериозна конкуренција на блогерите.

Јавноста го запозна како „Грампс“, благодарение на внукот Јанис, кој е и неговиот личен фотограф. Имено, Јаник всушност го направил својот дедо популарен, фотографирајќи го во street style облека и поставувајќи ги неговите фотографии на Инстаграм. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

„Дедо е роден во Словенија, таму и растел, а во неговите тинејџерски години имал некои прилично кул комбинации, барем така ми кажува и отсекогаш имал интерес за мода“, вели Јаник за „Борд панда“.

Инаку, почнал да носи дуксери и широки панталони во 2016 - 2017 година, а токму тогаш и неговиот внук забележал колку добро му стојат и почнал да го фотографира.

„Грампс“ не ни бил свесен за тоа што се социјални медиуми, лајкови, следбеници, додека луѓето не почнале да го препознаваат на улица и да бараат да се фотографираат со него.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

Денес, 4 -5 години подоцна, има и своја модна линија „bygramps“ со street style облека и модни додатоци, секако. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Approved by Gramps (@bygramps)

Интересно е што еден дел од стајлинзите што ги презентира преку својот внук, всушност се реинтерпретација на изгледот на некои познати личности и мораме да признаеме дека одлично се снаоѓа.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

Погледнете:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jannik (@jaadiee)

 

Објавено:
27 април 2021
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
1.355 пати