Ана Коцева со манекенство почнува да се занимава пред четири години со потпишување на договор со модната агенција Мак Моделс. „Се одлучив за манекенството откако видов на каков начин работи оваа агенција, ми се допадна селективноста во изборот на моделите кои ги застапува, како и вистинскиот избор на ангажмани кои се прават со голема одговорност и професионалнсот,“ ни кажа Ана која кариерата ја почна како бринета, а во последниве месеци направи промена во изгледот и стана блондинка. Проследете ја галеријата која открива дел од нејзиното портфолио.

 

Ana...

 

Модна агенција: Мак Моделс

Дата на раѓање: 16 јули 1992

Висина: 182 см

Тежина: 60 кг

Боја на очи: сина

Боја на коса: костенлива

 

fotosesija.

 

Насловни страници: Cosmo, Комплетна, Вест, Викенд – Утрински весник

Едиторијали: по неколку за Убавина и здравје, 1Е Магазин, Unique, Теа Модерна, Cosmo…

Рекламни кампањи: каталог на Linea, кампања за мобилниот оператор VIP, каталог за очила,реклама за Mafran, каталози за Антонија Ристевска и за Кокев-Кадриу, најнов е каталогот за Дуки Дасо

 

Објавено:
29 април 2013
Категорија: 
Портфолио