Ања е родена во Полска, а сега живее во Њујорк. Како дете живеела во Грција, Канада и Јужна Африка, а со манекенството почнала да се занимава додека одела во британската средна школа во Париз. о јули 2011 година се омажи за српскиот манекен Саша Књежевиќ. Во 2010 и 2011 година беше една од десетте најбарани модели во светот и една од ѕвездите на Пирели календарот со потпис од Карл Лагерфелд. Според парискиот Vogue, таа е една од 30 најзначајни манекенки од првата деценија на 21 век.

 

 

Дата на раѓање – 12. 06. 1983

Држава – Полска

Агенција – Next

Висина – 179 см

Боја на косата – руса

Боја на очите – сина

 

 

Насловни страници – Vogue, Numero,  Nylon, Elle, Flair

Едиторијали – Hаrper’s Bazaar, W, Vogue, Numero

Рекламни кампањи - Фенди, Долче и Габана, Чезаре Пачиоти, Гучи, Gap, Џорџо Армани, Клое, Емануел Унгаро, Емпорио Армани, Tod’s, Томи Хилфифер, Есте Лодер

Ревии – Бурбери, Џил Сандер, Стела Макартни, Дона Каран, Кристијан Диор, Жан Пол Готје, Валентино, Шанел, Кристијан Лакроа, Ели Саб, Марк Џејкобс

Објавено:
20 мај 2013
Категорија: 
Портфолио