Жизел беше шест години дел од тимот на Викторија Сикрет, а има глумено и во филмовите „Taxi” и „The devil wears Prada”. Пет години беше во врска со актерот Леонардо ди Каприо, а од 2006 година е со Том Брејди, со кого има две деца. За време на својата брилијантна кариера има направено над 600 насловни страни, а во слободно време обожава да игра одбојка и да сурфа.

Датум на раѓање – 20. 06. 1980 год.

Држава – Бразил

Агенција – IMG Models

Висина – 180 см.

Боја на коса – Смеѓа

Боја на очи – Плава

Гради – 89

Струк – 59

Колкови – 90

Насловни страни – Vogue, W, Harper’s Bazaar, Elle, Allure, I – D, The Face, Arena, Citizen K, Flair, GQ, Esquire, Marie Claire

Рекламни кампањи – Christian Dior, Nivea, Valentino, Louis Vuitton, St, John, Dolce & Gabbana, Get a Mac, Versace, Roberto Cavalli

Ревии – Marc Jacobs, Michael Kors, Dolce & Gabbana, Christian Dior, Valentino

Објавено:
29 мај 2013
Категорија: 
Портфолио