Била на околу 500 насловни страни, а магазинот Форбс нејзиното богатство го проценува на скоро 40 милиони британски фунти. Покрај маркетингот, пробала да стане и актерка.

Дата на раѓање – 25. 08. 1970 год.

Држава – Германија

Агенција – One Menagement

Висина – 180 см.

Боја на косата – плава

Боја на очите – плава

Насловни страни – прва манекенка која се појавила на коверот на Vanity Fair, Rolling Stone, The New York Times, People,Vogue, Harper’s Bazaar, Cosmopolitan

Едиторијали – Vogue, GQ

Рекламни кампањи – Guess, Chanel, Escada, L’oreal, Citroen, Gap, Pepsi Gold, Accessorize, Slavatore Ferragamo,Dolce&Gabbana, Yves Saint Laurent,  Mango

Ревии – Chanel, Versace, Jill Sander, Dolce&Gabbana, Ralph Lauren, Valentino

Објавено:
14 мај 2013
Категорија: 
Портфолио