Руска 40+ стилистка дава совети како едно парче да носиме во различни стајлинзи

25 октомври 2021

Ирина Поњакина e името на 48-годишната руска стилистка која на Инстаграм ја следат преку 100 илјади луѓе. Иако дипломиран психолог, страста ја пронапла во модата и ги поврзала нејзините две најголеми љубови.

За себе ќе рече дека е мајка, сопруга и едноставно среќна жена!

Нејзиниот профил ни го привлече вниманието бидејќи има носливи комбинации за сите возрасти, а посебно за, како вели, „дамите од генерацијата“. 

Исто така, често покажува примери од тоа како едно парче може да се вклопи во повеќе стајлинзи и да го носите на различни начини.

Нејзините Инстаграм приказни се практични, колоритни и корисни, а неколку примери ви покажуваме во продолжение:

Објавено:
25 октомври 2021
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
4.002 пати