Секојдневни комбинации од мостарската блогерка Ирис Пејковиќ

16 ноември 2021

Од модните блогерки, омилени ни се оние кога можеме да видиме реална модни комбинации, односно комбинации кои можеме да ги прилагодиме и на нашиот гардеробер.

Токму на такви наидовме на инста-блогот на Ирис Пејковиќ. Оваа професорка и мајка на две деца вешто ги комбинира парчињата од улични модни брендови, создавајќи комбинации на кои им дава личен печат.

Удобноста е must-have во нејзините стајлинзи, па патиките и рамните обувки се меѓу нејзините омилени. Широки блејзери, широки капути и панталони - сето ова е знак на лежерност, која ја практикува во својот моден израз, но никогаш не заобиколувајќи ја женственоста.

Покрај лежерен, на нејзиниот инстаграм профил има и елегантни комбинации кои можат да послужат како инспирација за оние што го негуваат тој стил.

Ние издвоивме неколку предлози, кои ви ги презентираме во продолжение, а вие ѕирнете во вашиот плакар и видете како можете да искомбинирате одредени парчиња:

 

 

Објавено:
16 ноември 2021
Категорија: 
Портфолио
Прочитано:
7.809 пати